Aşık Etme Duası Okunma Adabı Nasıldır?

Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duası Yapan Şahıslar Hangi Hususları Dikkate Almak Zorundalar?

‘Aşk için ne yaparsınız’ diye sorulduğunda verilen tek cevap genelde ‘her şeyi yaparım-yapamayacağım bir şey yoktur’ şeklinde olur. Yapılacak her şeyin içinde olan aşık etme duası ise belki de en dikkat çekici olanıdır.

 • Âşık olmadan önce aşık etme duasına tepkili bakan kişiler bile aşık olup aşk acısı çekmeye başladıklarında aşık etme duasından medet umar hale gelmişlerdir.

Aşık Etme Duası Hangi Durumlarda Okunur

Aşk bir insanın başına gelen en mutlu edici duygusal olaylardan biri olduğu gibi aşkın acı veren zamanları da çoktur. Karşılıksız aşklarda, platonik aşklarda yaşanan aşk acısı zaman zaman ömür boyu etkisini sürdüren acılar olmuştur.

Aşk acısından kurtulmak, aşk acısını yok etmek için başvurulan aşık etme duası farklı durumlarda okunur. Bu durumlar:

 • Karşılıksız aşklarda, platonik aşklarda yaşanan aşk acısının çaresi olarak aşık etme duasını okumak görülmektedir. Kişi karşı cinse aşık ise, fakat buna rağmen karşı cinste aynı duygular yok ise, yani duygular karşılıklı değil ise aşık etme duasını okuyup karşı cinse kendine aşık etmek dilenir.
 • Evli olan çiftler, sevgili olan çiftler yani duygusal ilişki yaşayan çiftlerden, taraflar karşı cinse kendini daha çok bağlamak ya da ilişkilerinde duygusal azalma olduğunu düşündükleri zamanlarda da aşık etme duasını okurlar. Örneğin evli bir çiftin ilişkisinde, kadın kocasının kendisine olan ilgisinin, sevgisinin azaldığını düşündüğünde ve hissettiğinde, aşık etme duasını okuyarak mutlu bir evlilik hayatı sürmeyi hayal eder.
 • Evlilikleri biten çiftlerden, ayrılan nişanlı çiftlerden, ayrılan sevgililerden tekrar birleşmek isteyen taraf diğer taraf için bu duayı okurlar.

Aşık Etme Duaları Nelerdir

Aşk acısının ilacı olarak görülen aşık etme duaları:

 • 41 defa ‘ve elgaytü aleyke mehabbeten minni’ duasını okuyup bir muma üflenir ve mum bitene kadar yakılır. Bu sayede aşık etme duasını okuduğunuz kişinin de mum gibi sizin aşkınızdan yanacağına inanılır.
 • 4444 defa salat-ı tefriciye okunur ve sonunda dua kimin âşık olması için okunuyorsa içten ve temiz duygularla bu niyet söylenir.
 • 41 defa Ayet-el Kürsi okunup, sonunda âşık olmasını istediği kişinin âşık olması niyet edilir.
 • Allah’ın isimleri olan ve Allah’ın en güzel esmaları olarak bilinen Ya Aziz, Ya Celil, Ya Cemil, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Samed, Ya Hannan, Ya Mennan, Ya Vedud, Ya Rezzak isimlerinin hergün 7 defa okunması ile aşık etme duası yapılmış olur.
 • Türkçe Meali: ‘Allah sizin hepinizi bir araya getirir muhakkak ki o ……….. (aşık etmek istenilen kişinin simi söylenir) döndürmeye elbette gücü yeter’ olan dua 1001 defa okunur.

Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşık etme duasının etki edebilmesi için, bu sevgi ve aşkın hayırlı olması gerekmektedir. Birilerine zarar veren, helal olmayan ilişki için dua etmek duanın kabul olmasına engel olmakla beraber kişinin günaha girmesine sebep olur.

 • Başkasının sevdiği biri için, başkasının eşi olan, mutlu bir ailesi olan biri için aşık etme duasını okumak günahların en büyüğüdür. Her işimizde olduğu gibi her duamızda da, aşık etme duasını okurken de Allah’tan hayırlı olanı istememiz gerekiyor.

Aşık etme duası okunduktan sonra dileğimiz gerçekleşmiyorsa, isyan etmemeliyiz. Hayırlısı buymuş diye düşünmeliyiz.

Her duada olduğu gibi aşık etme duasını okurken de abdest alıp, besmele ile duaya başlamak gerekiyor. Aşık etme duası temiz duygularla, kimsenin kötülüğünü istemeden içtenlikle okunmalıdır.

Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duası Mutlu Aşk için Yeterli mi?

Aşk acısını geçirmek için en son çare olarak denenmesi gereken yol olan aşık etme duası, mutlu bir aşk ve mutlu bir hayat sağlar mı tartışılır. Çünkü karşı tarafın kendisine dua ile âşık olduğunu bilmek çok mutluluk sağlayacak bir duygu değildir.

 • Kendisine âşık olmayan birini, kendisine aşık etmeye çalışmak yerine, sabırlı davranıp kendisine âşık olan birinin karşısına çıkmasını bekleyip gerçek mutluluğu bulmak en doğru ve en hayırlı olandır.

Aşık etme duasını okuyan âşık olduğunu söyleyen kişinin aşkı genelde saplantılı bir aşktır ve bu aşktan doğan ilişki çok sağlıklı olmaz ve mutluluk getirmez.

 

Aşık Etme Duası Okunma Adabı Nasıldır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön