Bağlama Duası Okumdan Önce Ne Yapmalıyım?

bağlama duası

Bazen kötü niyetli insanlar devreye girerek yolunda giden bir ilişkiye etki edebilmektedir. Veya iki kişiden biri eşine soğuk davranabilmektedir. Bu gibi durumlar için genellikle bağlam duası talep edilmektedir.

  • Bağlama duası nedir? Diğer adı bağlama tılsımı olarak da geçer; fakat bu uygulama bir büyü değildir. Eşlerden birinin talebi ile evine, eşine ve çocuklarına soğuk davranan kişiyi dua ile eve bağlamadır.

Bağlama duası yapan insanlar bu işin inceliklerini iyi bilmelidir. Hangi durumda hangi dua okunmalı veya yapılmalı iyi bilmelidir. Aksi taktirde okunan duanın pek bir etkisi olmaz. Farklı yöntemler kullanılarak yapılan bu dua için internet üzerindeki birçok site yardımcı olmaktan öte yanlış bilgi aktarabilir, bu nedenle temkinli olmanız lazım.

Bağlama Duası Nasıl Yapılır?

  • Bağlama duası kişilere ve ilişki durumuna göre değişmektedir. Çünkü her ilişkide meydana gelen sorunlar ve sorunların kaynakları farklıdır. Yapılan bağlama duası etki süresi de  kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle bu duayı yapan kişiler kesin olarak şu kadar zamanda etki eder gibi bir ifade kullanamamaktadır.

Bağlama duası genellikle ceylan derisi veya saman kağıdı üzerine yazılmaktadır. Yazılan dua kağıdını başkasının görmemesi için saklamak gerekmektedir. Yalnızca dua yazılan kişinin bulunduğu gizli bir alana yerleştirmek etkili sonuç için önemlidir. Bu duanın kesin etki süresi bilinmemekle birlikte genellikle verilen süre ortalama olarak 14 gündür. İki hafta içinde uygulamanın etkisinin görüleceğine inanılmaktadır.

Bağlama Duasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her konuda olduğu gibi bu konuda da ince noktalar vardır. Kesin etki için dikkat edilmesi gerekenler:

  • İlk başta bağlama duası yapacak olan kişi bu işi kendisi yapmayacaksa, bulacağı hocayı iyi araştırması İşinin ehli, bilgili bir hoca önemlidir. Fakat buna gerek kalmayacak çünkü bağlama duasını size aşağıda anlatacağız.
  • Dua yaptırma konusunda verilen kararı iyice düşünüp ondan sonra harekete geçmek gerekmektedir.
  • Dua için istenen malzemelerden bazıları: Saç teli, bazen dua yaptırılacak olan kişinin fotoğrafı ya da kişinin kullandığı herhangi eşya bunlardan bazılarıdır.
  • Yapılan duanın ardından 21 gün boyunca etki görülmemiş ise dua tutmamış demek olduğu için tekrar yaptırılmalıdır.

Bağlama Duası Çeşitleri

  • Eş bağlama duası: Eşler arasındaki sevgi ve muhabbetin azalması veya kaybolması durumunda eşlerden birinin talep ettiği bir duadır.
  • Terk edeni geri getirme duası: Evli veya sevgili olan çiftlerden birinin uzaklaşması halinde giden kişiyi geri döndürmek için yapılan duadır.
  • Yapılmış olan duayı bozmak: Daha önceden yapılmış olan duanın bozulması ve tekrar dua edilmesidir. Bağlama duası için amaç eşlerin birbirlerine sevgi ve muhabbetli olmalarını sağlamaktır.
  • Başka birine aşık olanı döndürme duası: Eşini veya sevgilisini bırakıp başka birinin peşinden giden bir kimse için yapılan duadır.

bağlama duası

Neden Bağlama Duası

Allah’tan yardım istemek duadır. İnsanlar en çaresiz zamanlarında Allah’a dua ederek yardım istemektedir. Allah insanlara çok dua etmeleri gerektiğine dair ayetler indirmiştir. Bu nedenle insanlar her an her konuda dua ederek Allah’tan yardım istemektedir.

Ancak bazı dualar özeldir, hem yapılışı hem de dua şekli farklı olduğu için yardım gerekebilmektedir. Bu özel dualar ilim sahibi, manevi gücü yüksek kişilerden öğrenilen dualardır. Dua edecek olan kişinin de yine ilim sahibi, manevi gücü yüksek olmalıdır.

Bağlama Duası Hakkında

Her duada olduğu gibi bağlama duası için de niyet önemlidir. Kötü niyetle yapılan her şeyde olduğu gibi duada da etki görmek mümkün değildir. Etki görülse bile bir süre sonra yapılan dua nedeni ile pişmanlık duyulabilmektedir. Bu nedenle bağlama duası talep ederken veya dua ederken tamamen iyi niyetli davranmak gerekmektedir. Çünkü dünyada yapılan her şeyi, her ameli gören ve bilen yaratıcı Allah’tır.

bağlama duası

Bağlama Duası Nasıl Yapılır?

Sessiz bir yerde kıbleye dönerek 7 defa şu mübarek ifadeleri okuyacaksınız:

“Ve inne leke le ecren gayre memnûn.”

Bu ifadeleri okurken yukarıdaki hususları mutlaka göz önünde bulundurmak zorunda olduğunuzu da hatırlatmalıyız.

 

Bağlama Duası Okumdan Önce Ne Yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön