Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın 10 İpucu

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Kadınların sıkça sordukları “Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın?” sorusuna yanıt vermek üzere detaylı bir araştırma yaptık. Uzman görüşlerinden faydalanarak bu soruya10 farklı yanıt derledik. Bu yanıtların en az 5 tanesine şahit oluyorsanız hoşlandığınız erkeğin de size karşı güzel hisler duyduğu sonucuna varabilirsiniz. 

İşte erkeklerin en bariz hoşlanma belirtileri: 

 Normalden uzun süren bakışlarından…

Normal hayatta iki insan arasındaki bakışma süresi 1-2 saniyedir. Bu bakışın amacı iletişim amacıyla göz teması kurmaktır.

Ancak seven erkek aşık olduğu kadına normalden yaklaşık iki kat daha uzun bakar. Yani aşık erkeğin bakışma süresi ortalama 4-5 saniyedir.

Erkekler hoşlandıkları kadına bu kadar uzun baktıklarını fark etmezler. Ancak erkeklerin bu uzun bakışları çevredeki insanların hemen dikkatini çeker.

Aşık erkeklerin bakışma tarzlarında dikkat çeken bir diğer detay ise kalabalık ortamlarda bir yolunu bulup kadınla göz göze gelmeyi başarmalarıdır.

Eğer onlarca kişinin bulunduğu bir ortamda erkekle bakışlarınız kesişiyorsa duygularınızın da kesişiyor olma ihtimali çok yüksektir.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Hakkımda daha fazla bilgi edinmek istemesinden…

Bir erkek sizi seviyorsa sizi ayrıntılı tanımak için hakkınızdaki her türlü bilgiyi öğrenmek isteyecektir. Bunu doğrudan doğruya size soru sorarak yapabileceği gibi başka insanlardan da hakkınızda bilgi edinebilir.

Özellikle zevk ve beğenilerinizle ilgili bilgi edinmek isteyen erkeğin size karşı hislerinin olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü erkek kişisel tercihleriniz hakkında bilgi edinerek size ulaşmanın yollarını arıyordur.

Şayet erkek geçmişiniz, aileniz, düşünce yapınız ile arkadaşlarınız hakkında araştırma yapıyorsa biliniz ki niyeti çok ciddidir ve sizinle uzun süreli bir ilişki planlıyordur.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın, sizi dinlerken dış dünyadan kopmasından…

Erkekler kötü dinleyicilerdir. Onlara bir şeyi defalarca anlatsanız dahi tam olarak anladıklarından emin olamazsınız. Çünkü erkek anlamak için değil sorgulamak için dinler.

Erkeklerin bu olumsuz dinleme tarzlarını bırakarak tüm benlikleri ile dinlemeye başladıkları vakitler “sevdikleri kadınla konuştukları zamanlar”dır.

Erkek aşık olduğu kadını dinlerken dış dünya ile tüm bağlarını keser ve sadece kadının dediklerine odaklanır. Kadının her kelimesi çok önemli bir anlaşma maddesiymiş gibi dikkatle dinlenir.

Ayrıca konuşma esnasında yoğun bir göz teması kurulur ve beden dili ile de kadına ne kadar değer verildiği yansıtılır.

Dış görünüşüne daha fazla önem vermesinden…

Erkekler alışılmış bir hayat düzeni ile yaşamayı severler. Devamlı gittikleri bir kuaför vardır ve bu kişi genellikle yakın arkadaşlarından biridir. Devamlı aynı tarz kıyafetler giyerler ve bu kıyafetler her zaman aynı mağazalardan alınır.

Yani erkekler dış görünüşleriyle ilgili rutin davranışlar dışında yeni denemelere girişmezler.

Eğer bir erkek son zamanlarda daha sık kıyafet satın alıyorsa ve aldığı bazı kıyafetler daha önce giydiklerinden farklıysa bilmelisiniz ki erkek güzel görünmek için telaşa kapılmıştır. Bu telaş ise erkeğin sevdiği kadına kendisini kabul ettirme çabasından başka bir şey değildir.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Anılarını benimle paylaşmasından…

Erkekler aşık oldukları kadınla gelecek üzerine konuşmaktan çekinirler. Çünkü gelecek üzerine konuştuklarında ciddi sorumluluklar alacaklarını zannederler.

Bu korkularına rağmen sevdikleri kadını hayatlarının bir parçası yapmak isterler. Bunun için de anılarından bahsederek kadını geçmişlerine ortak etmeye çalışırlar.

Erkekler anılarını sadece çok fazla değer verdikleri insanlarla paylaşırlar. Bir erkeğin anılarını kadınla paylaşması onu zihninde çok özel bir yere oturttuğunu göstermektedir.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Benimle konuşurken ses tonunun farklılaşmasından…

Erkeklerin ses tonları onların ruhsal yapıları hakkında çok önemli bilgiler vermektedir. Çünkü erkeğin olumlu-olumsuz tüm hisleri ses tonlarına yansımaktadır.

Erkekler hoşlandıkları kadınla konuşurken herkesten farklı bir ses tonu kullanırlar. Çünkü aşık oldukları kadına herkesten farklı duygularla yaklaşmaktadırlar.

Bazı erkekler aşık oldukları kadınla daha gür ve daha canlı bir ses tonu ile konuşurken bazıları çok kibar bir üslup tercih edebilir.

Bir erkek herkesten farklı bir ses tonu ile kadınla konuşuyorsa ona herkesten farklı duygularla yaklaşıyor demektir.

Arkadaşlarıma ve aileme verdiği değerden…

Seven erkek hoşlandığı kadının arkadaşlarına ve ailesine de değer vermeye başlar. Hatta onlarla kadını şaşırtacak düzeyde ileri diyaloglar kurabilir.

Erkekler sadece aşık oldukları kadının gönlünü kazanmakla yetinmezler. Onların çevrelerindeki insanların da takdirini toplamaya çalışırlar.

Yani erkek aslında sevdiği kadını tüm çevresi ile kuşatıp işini şansa bırakmak istememektedir.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın

Benimle daha sık görüşmeye başlamasından…

Bir erkekle son zamanlarda daha sık karşılaşmaya başlamanız büyük ihtimalle tesadüfi değildir. Çünkü erkekler hoşlandıkları kadının yakınında olmak isterler ve bunu gerçekleştirmek için de hiçbir fırsatı kaçırmazlar.

Kadının hobilerini ve devamlı zaman geçirdiği mekanları öğrenen erkek kadınla daha sık görüşmenin tüm imkânlarını kullanacaktır.

Beden dili detaylarından bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın?

Erkeklerin söyleyemediklerini çoğu zaman beden dilleri açıkça yansıtmaktadır. Çünkü insanların beden dilleri onların en yalansız ve en net ifade biçimidir.

Erkeklerin sevdiklerine dair kimi beden dili hareketlerini bilirseniz onların duyguları hakkında kolayca sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Erkeklerin aşık olduğunu gösteren bazı beden dili hareketleri şunlardır:

  • Aşık erkekler hoşlandıkları kadınla konuşurken hafifçe öne doğru eğilirler.
  • Farkında olmadan kemerlerini ve kravatlarını düzeltirler.
  • Rahatlamak için devamlı ellerinde bir eşya bulundururlar.
  • Farkında olmadan kadının sırtına veya koluna dokunurlar.
  • Kadınla konuşurken tüm bedenlerini kadına doğru çevirirler.
  • Bakışları gözlere odaklanmışken sık sık odaklanma noktasını değiştirerek kadının dudaklarına bakarlar.

Ayrıca seven erkeklerin hoşlandıkları kadınla yürürken kadının sol tarafında olmayı tercih ettiklerini bilmek gerekir.

Üçüncü şahısların yanında beni övmesinden…

Erkekler hoşlandıkları kadına iltifat etmeden duramazlar. Çünkü kalplerini kaptırdıkları kadının güzelliğini ifade etme isteği duyarlar.

Erkekler aşık oldukları kadının yüzüne karşı iltifat etme konusunda son derece beceriksizdirler. Bu beceriksizliklerini kadının olmadığı ortamlarda onu överek telafi etmeye çalışırlar.

Eğer bir erkek farklı ortamlarda kadının olumlu taraflarını vurgulayarak öne çıkarıyorsa bu durum hissettiği duyguların ne kadar güçlü olduğunun işareti sayılmalıdır.

 

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın 10 İpucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön