Erkeğini mutlu etmek maksadına yönelik olarak yol yordam arayan ve bu sayede erkeğinin mutluluğunu paylaşmayı planlayan ve tasarlayan değerli hemcinsim, merhaba; nasılsın? Birçok kadının en büyük ve derin, belki de en sancılı sıkıntısı ve problemi de erkeğini nasıl mutlu edeceğini bilememek duygusudur.

  • Halbuki bu iş, doğru adımlar atılırsa dünyanın en kolay işidir, bilene. Fakat cümlenin sonunda da belirttiğim gibi, bilene. Yani birkaç değişik yazımda da altını çizip vurguladığım gibi bu konuda da “bilgi, güçtür.”

Evet, hayatın her alanında böyle olduğu gibi erkeği mutlu etmenin yolları konusunda da bu, böyle. Bilgi her zaman güç olmuştur ve her zaman da böyle kalacaktır. Hele ki doğası, erkeklere nispeten daha naif ve zayıf olan kadın için, bilgi, paha biçilmez bir pırlantadır. Yine döndük dolandık aynı noktaya geldik: “Bilgi, güçtür.”

Bu sözü Firdevsi’den duyduğum zaman bana çok güzel gelmişti. Bendeki cazibesini hala koruyan ender sözlerden biridir. Gelelim, erkeği mutlu etmenin yollarına ve bu konuda bize ışık tutacak bir öykü ile devam edelim.

erkeği mutlu etmenin yolları

Erkeği Mutlu Etmenin Yolları ya da Satıcı Giremez

Bir gün, bir seyyar satıcı, bir şirketin önüne gider ve elindeki malları satmak için bağırıp çağırmaya başlar: “Ne isterseniz bulunur, kalem, bıçak, çakı, anahtarlık, silgi, künye, saat…”

  • Satıcı, durmadan dinlenmeden elindeki malları satmak için habire bağırır. Şirket çalışanlarından biri, bu duruma artık tahammül edemez. Gider seyyar satıcıya durumu anlatmaya çalışır, rahatsız olduklarını, buradan gidip başka bir yere gitmesi gerektiğini nazik bir şekilde ifade etmeye çalışır.

Ancak, satıcı, Nuh deyip peygamber demeyen insanlardandır. Bir türlü laf anlamaz. Şu sattığım mallardan birini almazsanız, şuradan şuraya gitmem der, ayak direr. Şirket çalışanı, sinirlenir ve çabuk buradan git, yoksa polis çağırırım karşılığını verir. Satıcı, son bir ümitle şöyle der: “En azından şu tabelalardan birini alın.” deyip bir torbadan onlarca tabela çıkarır.

Çalışan, bu tabelalardan birini istemeyerek de olsa alır. Aldığı tabelanın üzerinde şu ifade varmış: “Seyyar satıcıların girmesi yasaktır.”

Öykünün Mesajı ve Erkeği Mutlu Etmenin Yolları

Bu öykünün, erkeği mutlu etmenin yolları ile ne ilgisi var, demiyorsun umarım. Çünkü, erkekler, kadınlar söz konusu olunca, en çok onların bazen bezdirecek kadar inatçı ve ısrarcı olmalarından yakınır. Erkekleri mutlu etmek isteyen kadınlar, şunu çok iyi kavramak zorundadır:
Bir erkek, kendisini sıkboğaz eden bir kadından, olabildiğince uzaklaşmak ister.

  • Bir erkeği denetlemeye çalışır, onun üzerinde hakimiyet kurup yaşam alanını daraltırsan, erkeği mutlu etmek yerine adım adım kendinden uzaklaştırır, hem ona hem de kendime yazık edersin. Öyküdeki seyyar satıcı, inatçı ve itici tavırlarıyla insana nasıl antipatik geliyorsa, erkeğini kontrol etmeye çalışan bir kadın da aynen öyle antipatik görünecektir. Sana tavsiyem: Erkeğini mutlu etmek için şu örneği kullan, elindeki kuşu çok sıkarsan ölür.

İyi de çok gevşek bırakırsam, bu sefer de uçup gider, diyorsan haklısın. Haklısın ama uçup giden bir kuşun geri gelme olasılığı olmasına rağmen ölen bir kuş, hiçbir işine yaramaz. Hayatta, her konuda olduğu gibi burada da denge esas olmalı. Kısacası, ne ateşe çok yaklaşarak kendinizi yakmak ne de ateşten çok uzaklaşarak donmak zorunda değilsin.

  • Bazen bir ateş topuna dönüşebilen erkeği mutlu etmenin ilk yolu denge siyaseti takip etmektir. Aman, erkeğin üstüne çok gitme, sonra pişman olursun. Son sözüm: Erkeği mutlu etmenin yolları başlığını koyduğum bu yazıda, daha birçok yoldan söz etmek mümkün; fakat yazıyı çok uzatmamak için burada nokta koymam gerekiyor.

 

 

Kategoriler: Aşk

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.