Bir kişinin bir başka insana yeniden kavuşabilmesi, belki de dünyanın en lezzetli duygularından biri ve en faziletli hislerinden biridir.

  • Ben de yıllar yılı ayrı kaldığım sevgilime yeniden kavuşmanın güzelliğini yaşadığımda bu duygularla doldum ve bu hislerin beni sarıp sarmaladığına şahit olarak resmen mutluluk kesildim.

Meğer ki boşuna yıllarca faydasız ve gereksiz yollara başvurmuşum ve meğer ki ne yapacağımı bilememenin huzursuzluğu içerisinde hareket etmişim.

  • Halbuki daha önce kavuşma duasının gerçek gücünü bilseydim ve bu duaya başvurma akıllığını gösterseydim, böyle olmayacaktı ve bütün bu sıkıntılar başıma gelmeyecekti.

İşte bu bilinç ile size başımdan geçenleri anlatıp aynı zamanda kavuşma duasının tarifini vermek istedim, bu yazıda en etkili ve en doğru kavuşma duasını nasıl yapacağınızı anlatıyor olacağım.

Kavuşma Duası Yaparken İnce Bir Nokta Olan Mercimek Taneleri

İnsanlar genelde sevdiklerine yeniden kavuşmak, kendilerini terk eden insanı yeniden elde etmek, onun sevgisine yeniden sahip olabilmek maksadıyla kavuşma duasını yaparlar; fakat bu duanın bilhassa 3 adet mercimek tanesi ile yapıldığını bilmedikleri için doğru adımlar atmak yerine yanlış uygulamalar gerçekleştirirler. Bu noktada kavuşma duası etkisiz olur ve kişi sıkıntılı bir sürece girip Allah’a olan inancını bile kaybetme noktasına gelebilir.

Böylesine tehlikeli bir durumdan kurtulmak ve kavuşma duasını amacına ulaştırmak için yanınıza 3 adet kırmızı mercimek tanesi almalı ve bu mercimek taneleri ile sessiz bir yere geçip kıbleye doğru dönüp bağdaş kurarak önünüze bir kağıt parçası koyup 3 adet kırmızı mercimek tanesini de bu kağıt parçasının üzerine koyup şöyle dua etmelisiniz:

  • “Tamamen art niyetsiz bir şekilde bütün kötü duygularımdan arınmış olarak senin ulu ve yüce katına geldim Allah’ım, bütün kötülükleri kalbimden at ve kalbimi yeni doğmuş bir bebek misali tertemiz eyle. Kalbimdeki bütün coşkun hislerin hatırı için kavuşma duasını katında kabul eyleyip sunmuş olduğum 3 adet kırmızı mercimeği, yaratmış olduğun nimetlerin bir numunesi ve misali olarak kabul eyle, amin.”

Bu sözcükler sonrasında kavuşma duasının son aşaması olan aşağıdaki noktaları dikkatlice uygulamaya devam edin:

Kavuşma Duasında Mercimek Tanelerini Kağıda Sarma Aşaması

Bu aşamada 3 adet kırmızı mercimeği, üstüne koymuş olduğunuz kağıt ile iyice sarıp sarmalayın ve bunu adeta bir muska haline getirin, bu noktada kağıdı 4 defa katlayarak 3 adet kırmızı mercimek tanesinin kağıdın içerisinde kalmasını temin edin ve ardından da şu aşama ile uygulamayı bitirin:

Kavuşma Duasında Kağıdın Üstüne Okunacak Mübarek Ayet ve Sözler

Nur Suresi 17. Ayet

“Yeızukumullâhu en teûdû li mislihî ebeden in kuntum mu’minîn.”

Muska haline getirmiş olduğunuz kağıdın üzerine Nur Suresinin 17. ayetini 21 defa üst üste ve art arda okuyun, bu okuma sırasında da kendisine kavuşmak istediğiniz ya da geri gelmesini arzuladığınız kişiyi hayal edip onun düşünü kurmaya gayret gösterin.

Yani onunla birlikte olduğunuzu ve Allah’ın ikinize de ihsanda bulunduğunu düşlemeye ve hayal etmeye çalışın.

Nur Suresinin 17. ayetini 21 defa okuduktan sonra ise yine muska haline getirmiş olduğunuz kağıda şöyle seslenin:

  • “Nimetlerin, biz aciz insanları dünya misafirhanesinde perverde etmekte, bizi varlığının yüceliği ile hoşnut eylemektedir. Biz de aciz kulların olarak sonsuz kudretinle yaratmış olduğun kainat içerisinde senin nimetlerinden faydalanıp istifade etmekteyiz. Şimdi sana nimetlerinin en güzelini bana yeniden armağan etmen için yönelmiş bulunmaktayım ve senden başka hiçbir kudretin bunu bana nasip edemeyeceğini biliyorum. Ne olur nasibimi güzelleştir Allah’ım, amin.”

Bu dua sonrasında içine 3 adet kırmızı mercimek koymuş olduğunuz ve muska haline getirmiş bulunduğunuz kağıdı gizli bir yerde saklayarak kavuşma duasını da bitirmelisiniz.

Mutluluğa Vesile Olacak Güzel Bir Tavsiye

Kavuşma duasına benzeyen birçok etkili niyaz ile hayatınıza yeniden fazilet katmak, yeniden eski mutluluğunuzu yudumlamak ve içinde bulunduğunuz kötü durumların üstesinden gelip yeniden bahtiyarlık, selamet ve huzur içerisinde sevinç duymak istiyorsanız, şu tavsiyemizi de dikkatlice okumanız lazım:

 

Kategoriler: Sahih Dualar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.