Rüyada Ata Bindiğini Görmek Tabiri Nedir?

Rüyada ata bindiğini görmek hayırlı haberler almak, ünlenmek, hastalığa yakalanmak, büyük bir servet elde etmek, dedikoduya maruz kalmak, vefat etmek gibi hem olumlu hem de olumsuz pek çok farklı anlama gelen önemli bir rüyadır.

Büyük alimlere göre rüyada ata bindiğini görmek çok önemli mesajlar bildiren ve doğrudan doğruya rüya sahibinin yaşamı ile geleceği hakkında bilgiler veren önemli ilahi işaretlerdir.

Ancak rüyanın ne anlama geldiğini rüyadaki detaylar belirlemektedir. Zira görülen atın rengi, cinsi ve atların sayısı tabir üzerinde önemli etki yapmaktadır. Bu bakımdan sağlıklı bir tabir yapılabilmesi için aşağıdaki ilgili maddelerin dikkatlice okunmasında fayda vardır.

Rüyada ata bindiğini görmek ve at yarışı izlemek

Eski rüya tabiri kitaplarında rüyada at yarışı görmek hayırlı haberlerin alınması biçiminde tabir edilmiştir.

Ancak yarışırken atın direndiği ve koşmadığı görülürse bu durum özel yaşamda görülecek sıkıntılar anlamındadır.

Rüya sahibi rüyasında at yarışları üzerine “bahis oynadığını görürse” bu durum iflas etmek ve maddi yönden her şeyini kaybetmek biçiminde tabir edilmektedir.

Rüyada beyaz ata bindiğini görmek

Kadınlar ve erkekler için farklı biçimde tabir edilen rüyalardan biridir.

Rüyasında beyaz at gören erkeklerin savaşlarda şehit olacakları tabiri yapılmıştır. Kadınların rüyalarında beyaz at görmeleri ise kısmetlerinin açılması biçiminde yorumlanmıştır.

Yaşı geçmiş ihtiyarların rüyalarında beyaz at görmeleri ise “ecellerinin yaklaştığına” dair işaret kabul edilmiştir.

Rüyada siyah ata bindiğini görmek

Ailenin başına musallat olacak ve ailenin tüm huzurunu bozacak “kadın düşman” anlamındadır.

Bu kadının aileyi dağıtacak “öteki kadın” ile eve sonradan dahil olacak “gelinler” olabileceği yönünde tabirler yapılmıştır. Ancak bilinmelidir ki siyah at  ile ifadesini bulan bu kadın her kim ise aileye zararı dokunacaktır. Bu nedenle adı geçen “fettan kadın”ın aileden uzak tutulması en isabetli karar olacaktır.

Rüyada kızıl ata bindiğini görmek

Kızıl atlar, matluba (arzulanan şeye) kavuşmak anlamındadır. Kişinin istediği şeye ulaşmasıdır.

Benekli ve kül rengi at görmek de kadim rüya tabiri kitaplarına göre “hayırlı haber almak” anlamındadır.

rüyada ata bindiğini görmek

Rüyada ata bindiğini görmek ve at sürüsüne şahit olmak

Rüyada görülen at sürüsünün durumuna göre farklı biçimlerde tabir edilmektedir:

At sürüsü çok güzel atlardan oluşmuşsa ve atlar uyumlu biçimde bir arada bulunuyorsa bereketli günlerin geleceğine dair tabirler yapılmaktadır. Rüya sahibinin ve ailesinin çok önemli kazançlar elde edeceği belirtilmektedir.

Eğer at sürüsündeki atlar huysuz ise ve atlar devamlı ortalıkta başıboş dolaşıyorlarsa bu durum “mutsuz geçecek evlilik yaşamı” olarak ifade edilmektedir.

Rüyada ata bindiğini görmek ve bir şehri istila etmek ise doğal afetlerin olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada denizde at görmek

En hayırlı kabul edilen rüyalardan biridir. Zenginlik, kısmet ve başarı gibi her türlü olumlu durumla tabir olunur.

Ancak denizde görülen atın zayıf ve çirkin olması halinde rüya müjde niteliğini kaybeder. Bu tarz rüyalar kişinin akrabalarının kendisi hakkında ileri geri konuşması anlamındadır. Yapılan dedikodular çoğu zaman kişinin şeref ve haysiyeti ile alakalı olduğu için bu hususta dikkatli davranmak gerekmektedir.

rüyada ata bindiğini görmek

Rüyada ata bindiğini görmek ile ilgili 4 farklı yorum

At binme rüyaları görülen detaylara göre dört farklı biçimde tabir edilmektedir:

  1. Kolay ve hızlı biçimde zenginleşmek manasındadır. Mirasa konmak veya herhangi bir ticari faaliyetten tahmin edilenin çok üstünde gelir elde etmektir.
  2. Eğer sakat bir ata binildiği görülürse kişinin son zamanlarda günah işlemeyi alışkanlık haline getirdiği tabiri yapılmaktadır. Bu yönüyle rüya ilahi bir ikazdır ve kişiye bu olumsuz davranışları terk etmesi yönünde telkinde bulunmaktadır.
  3. Hamile kadınlar rüyalarında ata bindiklerini görürlerse erkek evlat sahibi olacaklardır.
  4. Bir kişinin ata binerken çok zorlandığını görmesi veya ata bir türlü binememesi iş yaşamında başarısızlık anlamına gelmektedir. Kişinin yapmak istediklerini yapamaması ve arzulanan hedeflere ulaşamamasıdır.

Rüyada kanatlı at görmek

Korku ve endişelerin ortadan kalkması demektir. Kişinin uzun süredir olumsuz etkilendiği bir sıkıntının çözüme kavuşmasıdır.

Rüyada ata bindiğini görmek ve bu atın kanatlı olduğunu fark etmek düşmanlarından kurtulmaya işarettir. Eğer kişinin özgürlüğünü etkileyen kişiler ve yaşamı kısıtlayan sorumluluklar varsa bunların aşılacağı ifade edilir. Yani kanatlı at görme rüyaları sıkıntısız ve hür bir yaşamın müjdecisi kabul edilmektedir.

Rüyada ölmüş at görmek

Emeklerin boşa gitmesidir. Uğrunda uzun süre emek verilmiş bir işte başarısız olunmasıdır. Bu manada kişinin maddi ve manevi bakımdan zarar görmesi olarak tabir edilmiştir.

Rüyada ölmüş at görmenin bir diğer tabiri ise gerçek yüzünü göstermeyen kötü arkadaş demektir. Bu kişi her ne kadar rüya sahibinin yanında duruyor gibi gözükse de aslında menfaati gereği böyle davranmaktadır. İşlerin ters gitmeye başlamasıyla bu şahıs rüya sahibine sırt çevirecektir.

rüyada ata bindiğini görmek

Rüyada tay görmek

Kısa süre içimde yaşanılan memleketi terk edip başka bir yere “göç etmek”tir. Bu taşınma hadisesi tahmin edilenden çok daha hızlı biçimde gerçekleşecektir.

Tay görme rüyalarında gerçekleşeceği ifade edilen göç, ilk başlarda sıkıntılı bir süreç olarak algılansa da uzun vadede hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Zira göç eden insanlar her bakımdan daha güzel bir yaşama kavuşacaklardır.

Rüyada at nalı görmek

Kişinin çocukları ile alakalı bilgi veren rüyalardan biridir. Rüya gören kişinin çocuklarından biri tüm toplumun tanıdığı çok önemli bir şahsiyet haline gelecektir.

Ünlü bir karakter haline gelen bu şahıs hem kendi ailesine hem de içinde yaşadığı topluma çok faydalı hizmetlerde bulunacaktır.

Rüyada at nalı görmenin bir diğer tabiri çok kıymetli bir dost ile tanışmaktır. Kişi yeni bir insan ile tanışacak ve bu kişi her türlü sıkıntıda güvenilebilecek “sağlam bir dost” olacaktır.

Rüyada ata bindiğini görmek ile at arabası görmek farklı tabir edilir

Rüyada at arabası görmek iki farklı olumsuz durumun habercisidir:

  1. Rüya gören kişi hayatının önemli bir bölümünü yalnız geçirecektir. Buradaki yalnızlıktan kasıt daha çok sevgililerin ayrılması veya evli çiftlerin boşanması biçimindedir.
  2. Rüya sahibinin kendisi veya ailesinden bir fert ciddi bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacaktır. Bu hastalık bazı rüya tabir kitaplarında “felç olmak” biçiminde izah edilmiştir.

rüyada attan düşmek

Rüyada attan düşmek

İtibar kaybetmek ve adı kirlenmek anlamındadır. Kişi hakkında ağır ithamların yapılması ve maalesef toplumun da bu kötü yakıştırmalara inanmasıdır.

Rüyada attan düşmek aynı zamanda başarısızlık, iflas, ayrılık ve kaza -bela gibi olumsuz durumların da işareti kabul edilmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin dua ve ibadetle her türlü musibetin deffini dilemeleri tutulacak en doğru yoldur.

 

 

Rüyada Ata Bindiğini Görmek Tabiri Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön