Rüyada Saç Görmek Müjde Anlamındadır

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

İnsanlar ile hayvanların dünya alemi dışında ortak gördükleri dünya rüyalar alemidir. Hayvanların da rüya gördüğü yapılan araştırmalar ile tespit edilmiştir. Rüya alemi dünya aleminde farklı bir boyuttur ve rüyada dikkati çeken nesneye göre tabir yapılır.

  • Rüyada saç görmek gören kişinin cinsiyetine göre tabir edilir. Saç kadın için güzellik kaynağı olduğundan dolayı gören kişi kadın ise hayra yorumlanır. Rüyada görülen saç, gören kişinin sıkıntılarından kurtulmasına, güçlenmesine işarettir.

Rüyada Saç Yolmak

Tabircilere göre kişinin rüyada saçını başını yolduğunu görmesi çevresindeki insanlardan saygı kazanacağına işaret olarak yorumlanır. Rüyasında saçını yolan kişinin çok hırs sahibi bir kişilik olduğuna tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hırslı yapısı sayesinde güçlenip daha iyi durumlara geleceğine yorumlanır.

Rüyada Görülen Saçın Gerçeğinden Daha Uzun Olması

Saçını olduğundan daha uzun görmek hayırlı bir rüyadadır. Rüyada saçın olduğundan daha uzun olması rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Bazı tabirciler ise uzun saçın eve alınacak ihtiyaç dışı eşyaya işaret ettiğini söylerler. Çocuğu olmayan bir kişi rüyasında saçının uzun olduğunu görürse çocuğu olur. Gerçek hayatta saçını uzatmayı düşünen bir kişi rüyasında saçının uzadığını görürse kazancının iyi olacağına ve eline bol para geçeceğine tabir edilir.

rüyada saç görmek

Rüyada Saç Taramak

Yapılan bir iyilik ve fedakârlıktan sonra duyulacak pişmanlığa işaret ettiği şeklinde yorumlanan rüyada saç taramak farklı şekilde de yorumlanmaktadır. Rüyasında saçını taradığını gören kişinin uzun ve yeni dostluklar kuracağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Saç Görmek Özelliklerine Göre Tabiri

Özelliklerine göre rüyada saç görmek farklı şekillerde tabir edilir. Buna göre;

  • Uzun saç görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin uzun ömürlü, bilgi sahibi olmasına işarettir.
  • Saçın beyazlaması, gelirin bol olacağı, olgunluğun artacağı, bolluk, bereket, huzur ve ferah şeklinde tabir edilir.
  • Rüyada siyah saç görmek, eşler arasındaki sadakate, dürüstlüğe ve sabra işarettir. Bekar kişinin siyah saç görmesi ise ilerideki eşinin bu özellikleri taşıyacağına tabir edilir.
  • Rüyada saç görmek ve bu saçın yumuşacık olduğunu görmek kişinin hayal dahi edemeyeceği kapıların açılacağına yorumlanır. Hiç beklemedi anda ev, araba ve mülklere sahip olmaya işarettir.
  • Kıvırcık saç gören kişinin evli veya bekar olması fark etmeksizin ilişkisinde güzel günler yaşayacağına işarettir.

Bakımlı Saç Görmek 

Yakın zamanda iyi ve faydalı bir arkadaşlık kurmaya işaret olan rüyada görülen saçın bakımlı olması kurulacak dostluğun hayır getireceği şeklinde yorumlanır. Bakımlı saç görmek aynı zamanda iş konusunda yeni adımlar atmak şeklinde de tabir edilir. Rüyada görülen saçın dağınık ve bakımsız olması ise çok çalışmaya ve yorulmaya işarettir.

rüyada saç görmek

Rüyada Vücuttan Saç Çıktığını Görmek 

Vücuttan saç çıktığını görmek kısa zaman içinde evlat sahibi olmakla tabir edilir. Saçın kulaktan çıkması, rüyayı gören kişinin hakkında memnun olmayacağı şeyler duymasına işarettir. Fakat memnun olunmasa dahi bu sözlere kulak verilmelidir çünkü ikaz mahiyetindedir.

Koltuk altında saç çıkması rüya sahibinin istek ve dileklerinin kabul olmasına tabir edilir. Aynı zamanda rüya sahibinin zengin olacağına işarettir. Rüyada saç görmek avuçtan saçın çıkması günahları gözden geçirmeye dair bir uyarıdır. Ağzından saç çıktığını gören kişi sözlerinden dolayı sıkıntılar yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Saçın Gürleşmesi

Gürleşmiş haliyle rüyada saç görmek bereket ve hayır olarak tabir edilir. Saçının gürleştiğini gören rüya sahibinin eline kısa bir süre içinde bol miktarda paranın geçeceğine işarettir.

İyi kazançlı bir işe gireceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntıların son bulacağına, feraha kavuşacağına ve hayal edemediği mala kavuşacağına yorulur.

 

Rüyada Saç Görmek Müjde Anlamındadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön